Strony internetowe Rzeszów

+48 517 398 997

Pozycjonowanie najlepszą reklamą Twojej firmy

blog pozycjonowanie

Badania pokazują, że sprzedaż za pośrednictwem Internetu z roku na rok znacząco wzrasta. Pozycjonowanie Twojej strony pozwoli Ci dotrzeć do każdego potencjalnego klienta, który zapyta Google o usługi jakie świadczy Twoja firma!
Teraz trochę statystyk: 72% gospodarstw w kraju nad Wisłą ma dostęp do Internetu, wartość sprzedaży online w Polsce w 2012 to niemal 5 mld $ - dość spora sumka. A co najważniejsze prawie 90% polaków to użytkownicy wyszukiwarki Google.

Po statystykach przejdźmy do teorii: Czym jest pozycjonowanie strony internetowej? Pozycjonowanie to proces, który ma na celu podniesienie pozycji strony w naturalnych wynikach wyszukiwania. No tak, ale co to znaczy? Na każde zapytanie w postaci wpisywanych fraz lub słów Google wyświetla tysiące odpowiedzi. Przeciętny internauta zwraca uwagę jedynie na najwyższe pozycje, czyli pierwszą stronę. Kiedyś w jednym z artykułów przeczytałem coś takiego: "Gdzie najlepiej ukryć cało? Proponujemy drugą stronę Google – nikt tam nie zagląda" i taka jest prawda. Pierwsze dziesięć pozycji w Google generuje ok. 95% wejść z wyszukiwarek. Natomiast pierwsze 3 pozycje to od 58% do nawet 75% wszystkich kliknięć. Dużo? Bardzo dużo! Dlatego głupio o te pozycje nie walczyć. Ciekawostką jest również fakt, że większość ludzi korzystających z Internetu uważa, że firmy na pierwszych pozycjach to liderzy branży. Co to oznacza dla małej firmy? A no to, że tak naprawdę inwestując stosunkowo niewielkie pieniądze, może zacząć walczyć o klientów z największymi konkurentami w regionie!
Oczywiście jest jeszcze kilka czynników, które mają wpływ na to, czy przez wysoką pozycję zwiększymy sprzedaż. Jednym z nich jest atrakcyjność fraz lub słów kluczowych, czyli liczba zapytań miesięcznych na te frazy. Zasada jest prosta – im więcej zapytań, tym fraza jest lepsza. Są narzędzia, dzięki którym możemy sprawdzić ile takich zapytań było. Jednak musimy sobie zdawać sprawę, że nie tylko my chcemy pozyskiwać klientów w ten sposób. Często duża ilość zapytań na frazę wiąże się z dużą konkurencyjnością na te wyrażenia wpisywane w wyszukiwarkę. Dlatego na efekty pozycjonowania trzeba czekać trochę dłużej.

Trzeba również wspomnieć o kosztach.
Opłata za pozycjonowanie to najczęściej abonament miesięczny, a jego wielkość uzależniona jest w dużej mierze od słów, na które chcemy złapać wysokie pozycje. Im większa jest konkurencja w danej branży, tym cena pozycjonowania jest wyższa. Jednak, jak już wcześniej wspomniałem, po zajęciu miejsca w TOP 10 więcej klientów wchodzi na naszą stronę, właśnie ze względu na dużą konkurencję.

W sieci często można znaleźć oferty taniego pozycjonowania. Osobiście uważał bym na nie, ponieważ Google przewidziało kary za niewłaściwe praktyki pozycjonerskie, możemy za to dostać tak zwany filtr lub ban. Filtr sprawia, że strona znika z organicznych wyszukań na dane frazy, natomiast ban wyrzuca nas zupełnie z Google – niezależnie co byśmy wpisali w wyszukiwarkę, naszej witryny nie będzie! Nieuczciwe firmy często chcą uzyskać bardzo wysokie pozycje w krótkim czasie, dlatego stosują zakazane praktyki.
Pierwsze efekty "zdrowego" pozycjonowania pojawiają się po 3-4 miesiącach. Niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość... Jednak lepiej czekać na stabilne pozycje, niż dodatkowo płacić za zdjęcie filtra lub bana.

Na koniec wspomnę jeszcze o dwóch rzeczach:

1. Optymalizacja strony pod kątem SEO - tak naprawdę to od niej powinno się zacząć, polega na podporządkowaniu kodu strony pod wytyczne podane przez Google.

2. Strona www - jeśli na poważnie myślimy o pozyskiwaniu klientów przez pozycjonowanie, poinformujmy o tym agencję interaktywną lub reklamową już w trakcie tworzenia strony internetowej. W ten sposób będzie ona zaprojektowana tak, aby szybciej łapać pozycje.


Podsumowując: wygenerowanie ruchu na stronie przez pozycjonowanie to jedno, drugie to sprawić, aby potencjalny klient kupił lub skorzystał z naszych usług. Nie oszczędzajmy więc na tworzeniu strony www. Skorzystaj z usług profesjonalistów, ponieważ to, jak Twoja strona będzie wyglądać ma ogromny wpływ na to, ile przyniesie Ci klientów, a to jest nasz najważniejszy cel – zarabiać dzięki Internetowi.

ciasteczka web roxart

Informujemy, że strona wykorzystuje pliki cookies, które ulepszają korzystanie z naszej strony.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.