Strony internetowe Rzeszów

+48 517 398 997

Jak często powinno się zmieniać stronę internetową.

blog nowa strona

Żyjemy w naprawdę szybkich czasach. Na co dzień podejmujemy tysiące decyzji, które mają usprawnić naszą pracę i odpoczynek. Wymieniamy urządzenia elektroniczne na nowe po to, aby były bardziej wydajne i efektywne. Często zmienia się oprogramowania, a standardy i wymogi - niemal codziennie. Jednak, jak wszyscy wiemy, najszybciej zmienia się Internet! Dlatego często z ust przedsiębiorców pada pytanie: "co jaki czas powinniśmy tworzyć naszą firmową stronę www od nowa?".

Podczas poszukiwania informacji w sieci, często napotykamy na tzw. dinozaury internetu - strony, które były wykonane 10 lat temu i w takiej firmie działają do dziś. Często nie otwierają się we właściwy sposób w przeglądarce, a znalezienie na nich informacji graniczy z cudem. Dzieje się tak, ponieważ, tak jak wspominałem wyżej, zmienia się sprzęt i oprogramowanie. Strony, które były robione 5 lat temu nie są dostosowane do wysokiej rozdzielczości obecnych monitorów, a także nie są optymalizowane pod kątem wyświetlania w ulepszanych przez lata przeglądarkach internetowych. Muszę wspomnieć również, że przez ostatnie lata znacznie wzrosła ilość osób korzystających z urządzeń mobilnych, takich jak telefony (smartfony), czy tablety. Ilość wejść na strony z tych urządzeń rośnie z miesiąca na miesiąc. Musimy więc zadbać o tych użytkowników!

Więcej informacji na temat technologi RWD (Responsive Web Designe ) przeczytasz TUTAJ

Moim zdaniem nie ma reguły w tej sprawie. Wszystko zależy od tego kto i jak zrobił nam obecną stronę internetową. Jeśli podczas tworzenia strony www zadbaliśmy, aby była ona wykonana w najnowszych technologiach i trendach, możemy zakładać, że jej wymiana nie będzie konieczna przez kolejne dwa, może trzy lata. Sprawa wygląda gorzej w momencie, gdy ktoś zrobił nam stronę w starych standardach. Być może zaoszczędziliśmy trochę pieniędzy, jednak to tylko pozorna oszczędność, bo jeśli myślimy poważnie o pozyskiwaniu klientów z Internetu, to o nowej stronie będziemy musieli pomyśleć szybciej, niż nam się wydaje...

Przeczytaj również: Tania strona internetowa to zły pomysł!

Teraz coś z naszego podwórka: postanowiliśmy stworzyć nową stronę internetową dla naszej Agencji Reklamowej. Poprzednia miała już niemal dwa lata, była strasznie wąska i słabo wyświetlała się na wszelkich urządzeniach mobilnych. Po prostu czasy swojej świetności i robienia wow ma już dawno za sobą. Strona pozyskiwała dla nas klientów już niemal dwa lata, więc należy jej się zasłużona emerytura.

Poniżej porównanie dwóch stron internetowych, po lewej stronie stara strona www, po prawej nowa.

nowa strona internetowa

Jak widać zadbaliśmy o użytkowników smartfonów i tabletów – strona jest w pełni RWD. Mamy na niej duże zdjęcia w wysokiej jakości oraz więcej kontentu. Wszystko ładnie otwiera się w każdej przeglądarce internetowej. Na stronie głównej pojawiły się opinie naszych klientów oraz możliwość zapisania się do newslettera . Dodaliśmy również bardziej zaawansowany formularz w zakładce kontakt po to, abyśmy w łatwiejszy sposób mogli poznać potrzeby i wymagania naszych przyszłych klientów. Zmian jest wiele, a strona wygląda i działa o niebo lepiej niż poprzednia.

Uważam, że okres życia strony internetowej nie powinien być dłuższy niż 2 lata, ponieważ nie możemy dopuścić, aby nasz potencjalny klient porównując naszą stronę ze stroną konkurencji wybrał tę drugą opcję. Podczas wyboru agencji interaktywnej pamiętajmy, że nie zawsze należy kierować się ceną. Pozorna oszczędność może przysporzyć nam dodatkowych kosztów szybciej, niż nam się to wydaje. A słaba strona przegra w potyczce ze stroną naszej konkurencji!

Autor: Krystian Ficek

ciasteczka web roxart

Informujemy, że strona wykorzystuje pliki cookies, które ulepszają korzystanie z naszej strony.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.